JILL MALM

MARGOT ERIKSSON

SUSAN ROMANOV

EINAR PERSSON

 

7-16/6

 

TO-FR 14-18

LÖ 11-14

 

 

AKVARELL

AKVARELL-OLJA

AKRYL

KERAMIK

Affisch

SE DAGBOKEN I HN

OCH

FALKENBERGSPOSTEN

OCH FACEBOOK

(FALKENBERGS

KONSTNÄRS-OCH

INTRESSEFÖRENING)

TEMA STÄDER

 

ROLF AHLBERG

BOGUMILA GUNNARSSON

A. LUNDELL GESSLE

C LONEBERG GESSLE

BIRGITTA FLINK

 

 

18/6-1/7

 

 

 

 

ANN MARIE KLAUNINGER

KENNETH LJUNGHAV

2/7-15/7

TO,FR 14-18

LÖ11-14

SÖ 8/7 12-16

 

GLAS

OLJA

KERAMIK

FOTO

 

SE DAGBOKEN I HN

OCH

FALKENBERGSPOSTEN

OCH FACEBOOK

(FALKENBERGS

KONSTNÄRS- OCH

INTRESSEFÖRENING)

STAFFLIETS DAG

15/7

11-14

ANMÄLAN TILL

GUN BRITT LUDVIGSSON

TEL 0346-14930

g.b.ludvigsson

@telia.com ELLER

EVA CRAFOORD,

TEL 0708-940486

eva_crafoord@email.com

vi sitter nere vid Ätran och målar

vid dåligt väder inne

på Konsthörnan

Storgatan 21

VI MÅLAR I AKRYL

SE DAGBOKEN I HN

OCH

FALKENBERGSPOSTEN

OCH FACEBOOK

(FALKENBERGS

KONSTNÄRS-OCH

INTRESSEFÖRENING)

 

KATARINA MINERVA

16/7-29/7

 

 

 

 

BERIT ANDERSSON

HANS ÖRJAN NORSTEDT

2-4 OCH 9-11 AUG

TO, FR 12-18

LÖ 11-15

PYTT I PANNA

AKVARELLER

 

SE DAGBOKEN I HN

OCH FALKENBERGSPOSTEN

OCH

FACEBOOK

(FALKENBERGS

KONSTNÄRS- OCH

INTRESSEFÖRENING)

CHRISTOFER

LONEBERG GESSLE

 

 

 

13/8-26/8

 

SKULPTUR

 

 

 

MONIKA GULL

BOGUMILA

GUNNARSSON

ANN-KRISTIN YMAN

ROBARTH

HANS ÖRJAN NORSTEDT

MONICA RUDQVIST

 

27/8-9/9

TEMA NATUR

SKIFTANDE

TEKNIKER

 

 

BIRGITTA ROBINGER

10-23/9

LJUSA SKYAR ÖVER BLÅ HIMMEL

AKVARELL

OLJA

 

 

LASSE LARSSON

24/9-7/10

 

 

 

 

KONSTVECKA PÅ STAN

1/10-7/10

TILLSAMMANS MED INNERSTADS

FÖRENINGEN ARRANGERAS UTSTÄLLNING I SKYLTFÖNSTER I CENTRUM

 

 

 

MARIA RASK ZILEN

MONICA GULL

8/10-21/10

 

 

 

 

PIA ERLANDSSON

ROLF AHLBERG

BOGUMILA GUNNARSSON

BIRGITTA FLINK

MARGARETA SLAVIK

ELISABETH BLIDNER

22/10-4/11

TEMA

MÄNNISKOR

 

 

 

OLGA KHEDHER

5/11-18/11

 

 

 

 

INGEMANSSON

19-25/11

 

 

 

 

falkenbergskonstnarer.se © 2012